0%

چگونگی استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ برای

ارسال پست در اینستاگرام

در این مقاله به آموزش شیوه ارسال پست اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ می پردازیم.

پیشگفتار

اینستاگرام (Instagram) در زندگی همه، جای خود را محکم کرده و زمان قابل توجهی از روزمرگی ما را به خود اختصاص داده است. اپلیکیشنی که برای تفریح، کسب و کار، آموزش، و مقاصد مختلف دیگری استفاده می شود. اما اگر شما بیشتر زمان روز را پای کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ باشید، و یا به دفعات نیاز به بروز رسانی صفحه اینستاگرام خود داشته باشید، مطمئناً با سختی های ارسال پست از طریق گوشی موبایل آشنا هستید. سختی هایی که شاید بیش از هر چیز، مربوط به رقت آمیز بودن تایپ کردن متن های طولانی در موبایل شود.

اگر هم تا به حال از طریق سایت رسمی اینستاگرام وارد صفحه خود شده، و یا از اپلیکیشن اینستاگرام در استور ویندوز ۱۰ استفاده کرده باشید، حتماً برایتان این سوال پیش آمده که چرا امکان ارسال پست از طریق اپلیکیشن ویندوز ۱۰ یا سایت اینستاگرام وجود ندارد و شما باید حتماً از اپلیکیشن موبایل آن برای این کار استفاده کنید؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. هر کمپانی یا شرکتی که محصولی ارائه می دهد، علاوه بر عرضه محصول، سیاست های خاصی را نیز دنبال کرده، و در واقع برای هر محصول خود، پیش از ارائه آن، سیاستگذاری کرده است. بدون اینکه بخواهیم لقمه را دور سرتان بچرخانیم و قضیه را پیچیده کنیم، فقط به این فکر کنید که اگر امکان ارسال پست از طریق اپلیکیشن ویندوز ۱۰ یا سایت اینستاگرام وجود داشت، آیا میزان استفاده از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نمی کرد؟!

دلیل و منطق صاحبان این محصول هر چه که باشد، باید بدانیم که اینستاگرام به عنوان یک سرویس تحت پلتفرم موبایل معرفی و عرضه شده، و اگر صاحب کسب و کار بزرگی باشید، مطمئناً می دانید که باید همواره اصالت محصول حفظ شود، و از شاخ و برگ دادن اضافی به محصول و به بیراهه کشاندن آن اجتناب کرد. درنتیجه بسیار طبیعیست که مالکان این سرویس جهانی، بخواهند ماهیت موبایل محور این محصول را حفظ کرده و مهم ترین قابلیت های آن را برای پلتفرم اصلی محفوظ نگه دارند.

فرار بزرگ!

ابزار لازم: یک عدد گوگل کروم!

باید بدانید که اینستاگرام همچون سایر نرم افزار ها، یک اپلیکیشن هوشمند است و به شکلی برنامه نویسی شده که تشخیص می دهد شما با استفاده از چه ابزار و دستگاهی وارد محیط آن شده اید؛ و درست از همین راه محدودیت های خود را برای استفاده از امکانات اعمال می کند.

دستگاه های موبایل و تبلت، دستگاه های لمسی هستند. هر زمان شما با استفاده از اپلیکیشن های طراحی شده برای این دستگاه های لمسی وارد محیط اینستاگرام شوید، تمامی قابلیت ها و امکانات برای شما باز و در دسترس خواهند بود. مطمئناً حالا متوجه شده اید چرا زمانیکه از اپلیکیشن ویندوز ۱۰ یا سایت اینستاگرام وارد محیط این برنامه می شوید، امکان ارسال پست برای شما فعال نیست. چون دستگاه مورد استفاده شما لمسی نیست!

اما جالب اینجاست که گوگل کروم (Google Chrome) یک راه فرار بسیار ساده برای این موضوع در دل خود جای داده است. این مرورگر محبوب، پنلی را در منوی خود قرار داده، که بسیاری از برنامه نویسان وب سایت، برای ارزیابی، عیب یابی، و اعمال تغییرات لحظه ای و بصری بروی سایت، از آن استفاده می کنند. برای دسترسی به این پنل کافیست زمانیکه پنجره گوگل کروم باز است، دکمه های ترکیبی Ctrl + Shift + I را فشار دهید تا این پنجره برای شما نمایان شود.

استفاده از گوگل کروم برای ارسال پست در اینستاگرام از کامپیوتر

همانطور که مشاهده می کنید، با فشردن دکمه ای که در تصویر نشانه گذاری شده، حالت ریسپانسیو (واکنشگرایی) برای شما فعال شده، و مرورگر شما به عنوان یک دستگاه لمسی شناخته خواهد شد. حالا کافیست در این حالت، وارد سایت اینستاگرام شوید، به همین سادگی!

پس از ورود به سایت اینستاگرام، دکمه های پیش فرض اپلیکیشن برای ارسال پست را مشاهده خواهید کرد. در ادامه می توانید پنجره واکنشگرایی که در مرحله قبل با استفاده از کلید های ترکیبی باز کرده بودید را ببندید، تا به صورت تمام صفحه بتوانید سایت اینستاگرام را مشاهده کنید.

تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که “پیش از” ورود به سایت اینستاگرام، تمامی مراحل بالا را انجام داده باشید.

کپی برداری از محتوای این مقاله، در صورت ذکر منبع، هیچ مانعی ندارد.

ارسال دیدگاه

پنج + 17 =

عبارت مورد نظر را وارد کرده و بروی دکمه جستجو کلیک کنید.